O nás

História alebo 1st Slovak Pink Floyd Revival v kocke.

Na začiatku, v marci 2007, bol nápad urobiť Dark Side Of The Moon Unplugged ako program pre klubové hranie na pripomenutie si 35. výročia vydania tohto slávneho albumu. Mali sme s bratom za sebou roky hrania v rôznych kapelách, kde sme sa pokúšali aj o valstnú tvorbu a keďže Pink Floyd unplugged nikdy nehrali, zdalo sa nám, že by stálo za to skúsiť to. Brat si najprv myslel, že je to bláznovstvo, ale potom sa do toho pustil, upravil gitarové party a doplnil rôzne improvizácie. Potom sme dali inzerát, že pre tento projekt hľadáme bubeníka a basgitaristu. Ozval sa nám bubeník Peter Kertvel, ktorý keď si vypočul demo, na ďalšiu skúšku priviedol aj basgitaristu Ľuba Cvancigera, s ktorým hrávali spolu aj Deep Purple revival. Takto vo štvorici sme za tri mesiace pripravili Dark Side Of The Moon Unplugged a v septembri 2007 mal náš program premiéru na Prešovských výstavných trhoch.

Odozva na seba nenechala dlho čakať. V decembri toho roku sme boli pozvaní na Vianočný večierok českého fanklubu Pink Floyd, kde sme už okrem Dark Side zahrali aj niekoľko ďalších skladieb. 1st Slovak Pink Floyd Revival bol na svete.

Keď sme v januári 2008 dostali od prešovského parku kultúry a oddychuh ponuku odohrať Dark Side Of The Moon Unplugged ako samostatný koncert oslovili sme ďalších naších priateľov, saxofonistu Števa Tkáča a vokalistku Táňu Hicovú. Výsledkom bola rozšírená verzia, kde nám so skladbou Another Brick In The Wall (Part II) pomohli aj Detský spevácky zbor pri ZUŠ Lipany a Detský spevácky zbor Súkromnej ZUŠ Dama z Prešova.

Reakcie publika boli veľmi pozitívne, mnohých zaujali najmä úpravy klávesových partov pre akustické gitary ako napr. v skladbe The Great Gig In The Sky. To nás motivovalo aby sme pokračovali v nastúpenom trende.

V marci 2008 nasledovala veľmi atraktívna ponuka odohrať nočný koncert v rámci Dní mesta Prešov. Rozhodli sme sa ešte rozšíriť naše rady o klávesáka Matúša Pavlíka a vokalistku Editu Kovářovú a vznikla verzia Dark Side Of The Moon bez prívlastku unplugged.

Nasledovala séria koncertov v kluboch a na open-air akciách po celom Slovensku.

Ďakujeme všetkým za pomoc a priazeň. Za mnohých spomenieme fotografov Martina Droppu a Milana Ferenčíka, firmu W.I.S Prešov, nášho vodiča Števa a priateľov z Pink Floyd fanklub CZ, ktorí pravidelne uverejňujú avíza na naše koncerty.

Veríme, že tým, ktorí nás mali možnosť vidieť, sa naše koncerty páčili. V hudbe Floydu nachádzame stále dostatok priestoru na improvizáciu a to ako zvukovú tak aj hudobnú. Snažíme sa to využiť tak, aby poslucháči odchádzali z našich koncertov spokojní.

Za 1st Slovak Pink Floyd Revival vás zdraví
Miro Merčiak.